Ciesz się dobrą kawą w kilka sekund, z całym aromatem i różnych odmian napojów jest teraz w zasięgu ręki z ekspresów kapsułkowych. Analizujemy, na co zwracać uwagę, aby wybrać idealny model.

NAJLEPSZY EKSPRES DO KAWY NA KAPSUŁKI.

Około 2006 roku w naszym życiu pojawiły się kapsułkowe ekspresy do kawy. Pojawiły się i triumfowały: ich wygoda, jakość (i różnorodność) przygotowywanych przez nie napojów oraz fantastyczne wzornictwo sprawiły, że znalazły miejsce w wielu domach. Z biegiem lat, opcje oferowane przez te maszyny stały się coraz bardziej wszechstronne.
Dzięki nim możemy delektować się kawą każdego rodzaju, ale nie tylko: istnieją kapsułki do cappuccino, czekolady, wielu odmian herbaty. Aby osiągnąć najlepsze doznania pod względem smaku, aromatu i wygody, istnieją pewne aspekty, których nie powinniśmy pomijać: ciśnienie lub moc, zbiornik i funkcje to jedne z najistotniejszych.

NAJLEPSZE EKSPRESY DO KAWY NA KAPSUŁKI – JAK DZIAŁAJĄ.

Ekspres do kawy na kapsułki jest podobny do standardowego ekspresu do kawy, przynajmniej pod względem procesów. Zmielona kawa poddawana jest silnemu wtryskowi gorącej wody, która oddaje aromat, kolor i smak produktu i zamienia go w napar. Napój, który znamy oczywiście pod nazwą “kawa”.
Różnica polega na tym, że w ekspresach kapsułkowych kawa dostarczana jest w szczelnych metalowych zbiornikach, natomiast w ekspresach do kawy musimy umieścić ją w wyjmowanym zbiorniku.

NAJLEPSZY EKSPRES DO KAWY NA KAPSUŁKI – JAK WYBRAĆ.

Jeśli chodzi o wybór jednego lub drugiego modelu, należy wziąć pod uwagę pewne aspekty. Najważniejsze z nich to.

  • Zbiornik na wodę. Im większa pojemność, tym więcej kaw będziesz mógł przygotować bez konieczności uzupełniania zapasu. Ich pojemność wynosi zazwyczaj od 0,6 litra do 1 litra, choć zdarzają się ekspresy do kawy o pojemności do 1,5 litra. Jeśli często pijemy kawę lub lubimy długie kawy, warto wybrać zbiorniki o większej pojemności.
  • Rodzaje napojów. Wszystkie ekspresy do kawy na kapsułki mogą przygotować różne rodzaje kawy. Istnieją jednak modele, które przygotowują inne napoje, w tym te, które zawierają mleko: cappuccino, latte macchiato, czekoladę, różne rodzaje herbaty. Istnieją również modele, które przygotowują gorące i zimne napoje.
  • Obsługa ręczna lub automatyczna. Ręczne ekspresy do kawy działają, gdy przytrzymamy dźwignię przez określony czas. Kiedy przestajemy to robić, kawa lub napój przestaje wypływać. Z drugiej strony, w automatycznych ekspresach do kawy wystarczy tylko włożyć kapsułkę, podstawić filiżankę, wybrać ilość wody i nacisnąć przycisk: ekspres sam określi czas parzenia.
  • Szuflada na kapsułki. Po użyciu kapsułki wpadają do pojemnika, gdzie są przechowywane do momentu wyrzucenia. Im większy zbiornik, tym wygodniejsze jest to rozwiązanie.

NAJLEPSZE EKSPRESY DO KAWY NA KAPSUŁKI – JAKIE MAJĄ CIŚNIENIE?

Jak już wspomnieliśmy, aby woda mogła wydobyć z kawy wszystkie aromaty i smaki, musi być wtryskiwana pod wysokim ciśnieniem. Zasadniczo wyższe ciśnienie zapewnia kawie espresso więcej treści i więcej pianki. Jednak, aby uzyskać dobrej jakości espresso, wystarczy, aby ekspres miał ciśnienie od 12 do 15 barów, co obecnie ma miejsce we wszystkich modelach.

Dodaj komentarz
You May Also Like

Sklepy z zabawkami dla dzieci online – ratunek dla poszukujących idealnego prezentu.

Marzenie urodzinowe dziecka to zazwyczaj dla rodzica priorytet w życiowym realizacji najbliższych…

Sklep zero waste, co to jest?

Tłumacząc dosłownie zero waste oznacza bez marnowania, czyli po prostu bez śmieci.…