Ciesz się dobrą kawą w kilka sekund, z całym aromatem i różnych odmian napojów jest teraz w zasięgu ręki z ekspresów kapsułkowych. Analizujemy, na co zwracać uwagę, aby wybrać idealny model.

NAJLEPSZY EKSPRES DO KAWY NA KAPSUŁKI.

Około 2006 roku w naszym życiu pojawiły się kapsułkowe ekspresy do kawy. Pojawiły się i triumfowały: ich wygoda, jakość (i różnorodność) przygotowywanych przez nie napojów oraz fantastyczne wzornictwo sprawiły, że znalazły miejsce w wielu domach. Z biegiem lat, opcje oferowane przez te maszyny stały się coraz bardziej wszechstronne.
Dzięki nim możemy delektować się kawą każdego rodzaju, ale nie tylko: istnieją kapsułki do cappuccino, czekolady, wielu odmian herbaty. Aby osiągnąć najlepsze doznania pod względem smaku, aromatu i wygody, istnieją pewne aspekty, których nie powinniśmy pomijać: ciśnienie lub moc, zbiornik i funkcje to jedne z najistotniejszych.

NAJLEPSZE EKSPRESY DO KAWY NA KAPSUŁKI – JAK DZIAŁAJĄ.

Ekspres do kawy na kapsułki jest podobny do standardowego ekspresu do kawy, przynajmniej pod względem procesów. Zmielona kawa poddawana jest silnemu wtryskowi gorącej wody, która oddaje aromat, kolor i smak produktu i zamienia go w napar. Napój, który znamy oczywiście pod nazwą “kawa”.
Różnica polega na tym, że w ekspresach kapsułkowych kawa dostarczana jest w szczelnych metalowych zbiornikach, natomiast w ekspresach do kawy musimy umieścić ją w wyjmowanym zbiorniku.

NAJLEPSZY EKSPRES DO KAWY NA KAPSUŁKI – JAK WYBRAĆ.

Jeśli chodzi o wybór jednego lub drugiego modelu, należy wziąć pod uwagę pewne aspekty. Najważniejsze z nich to.

  • Zbiornik na wodę. Im większa pojemność, tym więcej kaw będziesz mógł przygotować bez konieczności uzupełniania zapasu. Ich pojemność wynosi zazwyczaj od 0,6 litra do 1 litra, choć zdarzają się ekspresy do kawy o pojemności do 1,5 litra. Jeśli często pijemy kawę lub lubimy długie kawy, warto wybrać zbiorniki o większej pojemności.
  • Rodzaje napojów. Wszystkie ekspresy do kawy na kapsułki mogą przygotować różne rodzaje kawy. Istnieją jednak modele, które przygotowują inne napoje, w tym te, które zawierają mleko: cappuccino, latte macchiato, czekoladę, różne rodzaje herbaty. Istnieją również modele, które przygotowują gorące i zimne napoje.
  • Obsługa ręczna lub automatyczna. Ręczne ekspresy do kawy działają, gdy przytrzymamy dźwignię przez określony czas. Kiedy przestajemy to robić, kawa lub napój przestaje wypływać. Z drugiej strony, w automatycznych ekspresach do kawy wystarczy tylko włożyć kapsułkę, podstawić filiżankę, wybrać ilość wody i nacisnąć przycisk: ekspres sam określi czas parzenia.
  • Szuflada na kapsułki. Po użyciu kapsułki wpadają do pojemnika, gdzie są przechowywane do momentu wyrzucenia. Im większy zbiornik, tym wygodniejsze jest to rozwiązanie.

NAJLEPSZE EKSPRESY DO KAWY NA KAPSUŁKI – JAKIE MAJĄ CIŚNIENIE?

Jak już wspomnieliśmy, aby woda mogła wydobyć z kawy wszystkie aromaty i smaki, musi być wtryskiwana pod wysokim ciśnieniem. Zasadniczo wyższe ciśnienie zapewnia kawie espresso więcej treści i więcej pianki. Jednak, aby uzyskać dobrej jakości espresso, wystarczy, aby ekspres miał ciśnienie od 12 do 15 barów, co obecnie ma miejsce we wszystkich modelach.

Dodaj komentarz