Zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone są dla stosunkowo zdrowych osób, które chcą poprawić swój wygląd fizyczny. Doskonały kandydat (czy kandydatka) do zabiegu odsysania tłuszczu z ramion to:

 • Osoba u której na ramionach znajduje się spora ilość tkanki tłuszczowej.
 • Osoba, która mimo utraty zbędnych kilogramów nadal ma problem z otłuszczonymi ramionami.
 • Osoba, która ma grubą, elastyczną i odporną skórę.
 • Osoba o dobrym, ogólnym stanie zdrowia.
 • Osoba, która ma ustabilizowaną wagę ciała.

Jeżeli spełniasz powyższe kryteria, a Twoim problemem jest właśnie nieestetyczna warstwa tłuszczu na ramionach, sprawdź, czy nie masz przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania liposukcji ramion

Zabieg odsysania tłuszczu z ramion nie powinien być wykonywany u osób, które:

 • Cierpią na nowotwory lub wyleczyły je nie dalej jak 5 lat temu.
 • Mają choroby układu oddechowego lub układu krążenia.
 • Borykają się z padaczką, stwardnieniem rozsianym czy osteoporozą.
 • Mają blizny na skórze, zapalenie skóry, wysypkę itp.
 • Są cukrzykami.
 • Mają zaburzenia obwodowego krążenia krwi.

W niektórych z tych przypadków zabieg może być wykonany, ale trzeba się liczyć z tym, że jego efekty nie będą tak satysfakcjonujące, jak byśmy tego chcieli.

Zabiegowi może poddać się osoba, która nie ma wskazać do wykonania znieczulenia miejscowego czy ogólnego, a także jest zdrowa psychicznie. Trzeba liczyć się z tym, że podczas zabiegu lekarz ingeruje w nasze ciało. Wstrzykiwany jest specjalny, rozpulchniający tkanki preparat, lekarz wpycha i wyciąga kaniule, żeby rozluźnić tkankę tłuszczową pacjenta, a po wykonanym zabiegu na rany zakładane są rozpuszczalne szwy.

Jeżeli widmo takiej ingerencji Cię nie przeraża, a tkanka tłuszczowa doskwiera na tyle, że chce się jej pozbyć, liposukcja ramion jest dla Ciebie. Umów się na wstępną konsultację i porozmawiaj z lekarzem na temat tego, jakie efekt mógłby być osiągnięty w Twoim przypadku i czego możesz się spodziewać. Wstępna konsultacja jest zazwyczaj bezpłatna, a więc nic nie tracisz nawet, jeżeli nie zdecydujesz się na wykonanie zabiegu.

Wykonując odsysanie tłuszczu z ramion musisz pamiętać, że nie otrzymasz zwolnienia lekarskiego, więc na pierwsze kilka dni po zabiegu, musisz wziąć sobie urlop w pracy. Ponadto zabieg nie jest refundowany, a jego koszt jest dość znaczny (ok. 4-10 tys. złotych). Metoda ta jest więc przeznaczona jest raczej dla osób, które mają dość zasobne portfele albo po prostu mają dość diet cud i wolą zainwestować w wygląd raz a porządnie. Nadmiar tkanki tłuszczowej nie musi spędzać Ci snu z powiek, liposukcja ramion może być wykonana nawet w dość zaawansowanym wieku, a jeżeli tylko jesteś zdrowa, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki zabieg wykonać i pozbyć się problemy raz na zawsze. Usunięty podczas liposukcji tłuszcz już nigdy nie wraca! Nie musisz obawiać się efektu jojo, jaki często występuje po przerwie w ćwiczeniach czy zakończeniu diety i powrocie do starych nawyków żywieniowych.

Dodaj komentarz
You May Also Like

Efekty leczenia ginekomastii

Mężczyzna z kobiecymi piersiami nie wygląda ani estetycznie, ani seksownie. Nie ma…

Łysienie u mężczyzn i u kobiet – powody i sposoby przeciwdziałania

Włosy matka natura dała nam nie od parady. Oczywiście w dzisiejszych czasach…