Jak naprawdę wywołuje się ciepłe uczucia za pomocą aranżacji wnętrz? Oto najlepsze sztuczki.
Podczas urządzania domu, może się okazać, że po spełnieniu wszystkich niezbędnych funkcji będzie on nieco sterylny i zbyt „idealny”, a żeby stworzyć przyjemną całość, być może trzeba będzie dodać detale, które będą wykończeniem. Od podłogi w łazience po sufit w przedpokoju – oto powierzchnie, którym możesz dać nieco więcej miłości.

Dywan w łazience

Można by pomyśleć, że posiadanie dywanika łazienkowego nie jest niczym nowym, ale czy próbowałeś wprowadzić do łazienki prawdziwy dywan? Czyli dywan, który tradycyjnie był najbardziej widoczny w innych pomieszczeniach w domu? Dywany tkane kilimem często mają piękne wzory i zwykle nie są zbyt grube, co dobrze pasuje do łazienki, w której jest trochę wilgoci.

Dzieła sztuki w jadalni

Nie bój się wprowadzać sztuki do swojego domu! Tutaj kontrolujesz swój własny gust i nie ma dobra ani zła, więc odkryj, co lubisz i powieś to przy stole. Uderzające kreacje mogą być prawdziwym początkiem rozmowy na przyjęciach!

Miękkie lampy w przedpokoju

Przedpokoje są często dość małe, ciasne i trudne do umeblowania. Może to utrudnić zmieszczenie w nich czegokolwiek innego niż najbardziej potrzebne miejsca do przechowywania. Dlatego zamiast tego spójrz w górę i postaraj się uzyskać trochę „ciepła”, umieszczając lampę sufitową o miękkim, puszystym wyglądzie? Na rynku dostępnych jest wiele kloszy z przezroczystej tkaniny.

Dziwne szczegóły

Wspomnienia z podróży, pamiątki rodzinne, znaleziska z pchlego targu – to wyjątkowe gadżety, które wyróżniają Twój dom na tle innych. Nie chowaj ich w kartonowym pudle na strychu lub w piwnicy, ale niech będą widoczne i zajmą wyeksponowane miejsce. Wywołują w tobie wspomnienia i ciekawość odwiedzających.

Coś innego niż biel w pokoju dziecięcym

Zbyt wiele osób boi się koloru na ścianach, ale niewielu zdaje się pamiętać, że istnieje ogromne spektrum pomiędzy kredową bielą a mocnymi kolorami. Czasami wystarczy wybrać biały kolor z kilkoma kroplami pigmentu, aby całość była bardziej miękka i zachęcająca. Pomyśl również o pomalowaniu sufitu na inny kolor niż biały, może to zmienić cały charakter pomieszczenia.

Meble tapicerowane w kąciku do pracy

Masz małą przestrzeń do pracy lub nauki w domu? Wtedy zapewne wiesz, że te miejsca mogą być dość przytłaczające z całą papierkową robotą, deklaracjami, rachunkami i terminami. Łatwym sposobem na zmiękczenie miejsca pracy jest spojrzenie na krzesło, na którym siedzisz. Czy można je zastąpić wariantem tapicerowanym? A może możesz uzupełnić twarde siedzisko wygodną poduszką do siedzenia lub przytulnym kocem na oparciu?
Książki same w sobie z pewnością dodają ciepła i duszy do domu, ale półka może pomieścić o wiele więcej. Spróbuj ustawić lampę, która zapewni nastrojowe oświetlenie i kilka figurek, i stwórz małe martwe natury.

Coś nieoczekiwanego na ścianie

Sypialnia zwykle z naturalnych powodów zawiera dużo tekstyliów, ale poza tym pokoje te mogą wydawać się nieco… puste. Dlatego sprawdź, czy możesz coś zrobić ze ścianami!

Dodaj komentarz
You May Also Like

Dekorowanie regału: najlepsze wskazówki.

Z tego artykułu dowiesz się, jak prostą półkę na książki można zmienić…

Całkowita kontrola ogrzewania dzięki automatyce domowej.

Inteligentne systemy obsługujące Twoje ogrzewanie przynoszą wiele korzyści, począwszy od oszczędności energii…

Dlaczego warto inwestować w panele fotowoltaiczne?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zainwestować w panele słoneczne. Po pierwsze,…