Jak naprawdę wywołuje się ciepłe uczucia za pomocą aranżacji wnętrz? Oto najlepsze sztuczki.
Podczas urządzania domu, może się okazać, że po spełnieniu wszystkich niezbędnych funkcji będzie on nieco sterylny i zbyt „idealny”, a żeby stworzyć przyjemną całość, być może trzeba będzie dodać detale, które będą wykończeniem. Od podłogi w łazience po sufit w przedpokoju – oto powierzchnie, którym możesz dać nieco więcej miłości.

Dywan w łazience

Można by pomyśleć, że posiadanie dywanika łazienkowego nie jest niczym nowym, ale czy próbowałeś wprowadzić do łazienki prawdziwy dywan? Czyli dywan, który tradycyjnie był najbardziej widoczny w innych pomieszczeniach w domu? Dywany tkane kilimem często mają piękne wzory i zwykle nie są zbyt grube, co dobrze pasuje do łazienki, w której jest trochę wilgoci.

Dzieła sztuki w jadalni

Nie bój się wprowadzać sztuki do swojego domu! Tutaj kontrolujesz swój własny gust i nie ma dobra ani zła, więc odkryj, co lubisz i powieś to przy stole. Uderzające kreacje mogą być prawdziwym początkiem rozmowy na przyjęciach!

Miękkie lampy w przedpokoju

Przedpokoje są często dość małe, ciasne i trudne do umeblowania. Może to utrudnić zmieszczenie w nich czegokolwiek innego niż najbardziej potrzebne miejsca do przechowywania. Dlatego zamiast tego spójrz w górę i postaraj się uzyskać trochę „ciepła”, umieszczając lampę sufitową o miękkim, puszystym wyglądzie? Na rynku dostępnych jest wiele kloszy z przezroczystej tkaniny.

Dziwne szczegóły

Wspomnienia z podróży, pamiątki rodzinne, znaleziska z pchlego targu – to wyjątkowe gadżety, które wyróżniają Twój dom na tle innych. Nie chowaj ich w kartonowym pudle na strychu lub w piwnicy, ale niech będą widoczne i zajmą wyeksponowane miejsce. Wywołują w tobie wspomnienia i ciekawość odwiedzających.

Coś innego niż biel w pokoju dziecięcym

Zbyt wiele osób boi się koloru na ścianach, ale niewielu zdaje się pamiętać, że istnieje ogromne spektrum pomiędzy kredową bielą a mocnymi kolorami. Czasami wystarczy wybrać biały kolor z kilkoma kroplami pigmentu, aby całość była bardziej miękka i zachęcająca. Pomyśl również o pomalowaniu sufitu na inny kolor niż biały, może to zmienić cały charakter pomieszczenia.

Meble tapicerowane w kąciku do pracy

Masz małą przestrzeń do pracy lub nauki w domu? Wtedy zapewne wiesz, że te miejsca mogą być dość przytłaczające z całą papierkową robotą, deklaracjami, rachunkami i terminami. Łatwym sposobem na zmiękczenie miejsca pracy jest spojrzenie na krzesło, na którym siedzisz. Czy można je zastąpić wariantem tapicerowanym? A może możesz uzupełnić twarde siedzisko wygodną poduszką do siedzenia lub przytulnym kocem na oparciu?
Książki same w sobie z pewnością dodają ciepła i duszy do domu, ale półka może pomieścić o wiele więcej. Spróbuj ustawić lampę, która zapewni nastrojowe oświetlenie i kilka figurek, i stwórz małe martwe natury.

Coś nieoczekiwanego na ścianie

Sypialnia zwykle z naturalnych powodów zawiera dużo tekstyliów, ale poza tym pokoje te mogą wydawać się nieco… puste. Dlatego sprawdź, czy możesz coś zrobić ze ścianami!

Dodaj komentarz