Mężczyzna z kobiecymi piersiami nie wygląda ani estetycznie, ani seksownie. Nie ma się co dziwić, atrybuty kobiecości nie bez powodu zarezerwowane są dla kobiet, a te męskie, dla mężczyzn. W momencie, kiedy męskie piersi zaczynają się powiększać, do faceta dociera, że coś jest nie tak. Na początku powiększenie jest nieznaczne, a później z miesiąca na miesiąc zaczyna się pogłębiać powodując, że klatka piersiowa nie wygląda najlepiej.  To jest zazwyczaj ten moment, kiedy mężczyzna decyduje się, żeby usunąć ginekomastię.

Zabieg ginekomastii

Mężczyźni czasami obawiają się zabiegu, sądząc, że jest on bardzo skomplikowany, może nie przynieść satysfakcjonujących efektów, a rekonwalescencja będzie długa i trudna. Po części ma wtedy racje, ale jak zawsze jest to trochę wyolbrzymione. Zabieg usunięcia ginekomastii jest skomplikowany, ale wprawny chirurg poradzi sobie z nim bez problemy, gwarantując pacjentowi uzyskanie satysfakcjonujących efektów.

Co do rekonwalescencji, wstępna trwa ok. tygodnia, a całkowita, po której nie trzeba już nosić uciskowego pasa – 6 tygodni. Po zabiegu może pojawić się ból czy obrzęk, ale jest to całkiem naturalna sytuacja. Każda ingerencja w żywe tkanki niesie ze sobą jakiś dyskomfort, w przypadku usunięcia części tkanek, te zlokalizowane wokół, w pewien sposób to odczuwają. Jeżeli pacjent nie nadwyręża się po zabiegu, zmienia opatrunki i dba o siebie, rekonwalescencja przebiega szybko i bezproblemowo.

Efekty leczenia ginekomastii

Po wykonanym zabiegu i pełnej rekonwalescencji, pacjent może zauważyć, że jego klatka piersiowa wygląda znacznie lepiej. Nadmiar tłuszczu i tkanki gruczołowej został usunięty, skóry jest mniej, a kształt piersi wygląda naprawdę dobrze. Po zabiegu i zagojeniu się ran mogą, ale nie muszą pozostać blizny. Wszystko zależy od indywidualnych cech danego człowieka. Zakłada się, że blizn możemy oczekiwać wtedy, kiedy mamy predyspozycje do ich tworzenia. Jeżeli nie, a rany będziemy dobrze pielęgnować, ich widoczność będzie minimalna.

Z pewnością ogromnym efektem jest kwestia poprawy samopoczucia. Mężczyzna, który przeszedł zabieg może znów cieszyć się swoim ciałem, rozbierać bez skrępowania, chodzić na basen, saunę czy opalać na plaży. Jego ciało nie jest już powodem wstydu, ani ciekawskich spojrzeń, które często też potrafią powiedzieć kilka nieprzyjemnych słów.

Operacyjne leczenie ginekomastii to metoda, która daje naprawdę satysfakcjonujące efekty. Co najważniejsze jest trwała, raz usunięty gruczoł lub tłuszcz, nie pojawi się już ponownie w tym samym miejscu. Jeżeli tkanka tłuszczowa będzie usunięta, tłuszcz nie będzie miał się już gdzie gromadzić. Tak samo sprawa ma się, jeżeli chodzi o tkankę gruczołową. Oprócz efektu kosmetycznego, otrzymujemy dodatkowy efekt w postaci znacznie poprawionego samopoczucia i większej pewności siebie. To z kolei znacznie poprawia jakość życia, tak wiec zabieg ginekomastii przynosi rzeczywistą poprawę we wszystkich płaszczyznach ludzkiego życia. To zaś jest wartością bardziej niż bezcenną.

Dodaj komentarz
You May Also Like

Kto może wykonać liposukcję ramion?

Zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone są dla stosunkowo zdrowych osób, które chcą poprawić…

Łysienie u mężczyzn i u kobiet – powody i sposoby przeciwdziałania

Włosy matka natura dała nam nie od parady. Oczywiście w dzisiejszych czasach…