Z tego artykułu dowiesz się, jak prostą półkę na książki można zmienić w przyciągającą wzrok przestrzeń życiową lub roboczą. Ponieważ meble oprócz klasycznej funkcji przechowywania doskonale nadają się również do celów reprezentacyjnych.
Regał to serce salonu. To tutaj gromadzone są ulubione powieści i najciekawsze thrillery, a dzięki ilustrowanym książkom można pomarzyć o dalekich krajach. Sprawia, że pomieszczenie jest przytulne. Półki na książki dostępne są w wielu różnych wersjach, od stojącego regału przez pływające półki czy regał w zabudowie, wykonany na zamówienie, dopasowany do indywidualnych możliwości. Najważniejsze, by twój regał na książki zapewniał wystarczająco dużo miejsca książkom dużym, małym, grubym czy cienkim.

Myli się ten, kto myśli, że dekorowanie regału ma sens tylko w dużych pomieszczeniach. Nawet, a zwłaszcza w małych pomieszczeniach, modele bez tylnej ściany mogą wyglądać idealnie. Tam są używane jako przegrody i dodatkowo mogą spełniać bardzo ważną rolę – oddzielą miejsce pracy od części sypialnej. W formie wiszącej półki również mogą spełniać cel dekoracyjny. Uwydatniają wizualnie każdą ścianę i tym samym przyczyniają się do jej upiększenia.

Łatwe dekorowanie półki na książki

Jak powinna wyglądać idealnie zaaranżowana półka? Niektórzy koncentrują się zdecydowanie na aspekcie dekoracyjnym. Akcesoria dekoracyjne są używane dla wygody i atmosfery i powinny więc być reprezentowane w dużej liczbie w meblu. Szczególne wrażenie mogą zrobić wazony o minimalistycznym stylu. Inni natomiast patrzą na wszystko nieco bardziej pragmatycznie i uznają, że na regale powinny znajdować się głównie książki – posortowane według koloru. Jeszcze inni dążą do stworzenia przytulnej całości, zestawiając ze sobą książki, przedmioty osobiste i akcesoria dekoracyjne. To tworzy ożywienie i przytulne ciepło.
Najlepsze wrażenie zrobi więc dobrze zaplanowana biblioteczka, która będzie odzwierciedlała zainteresowania i osobowość mieszkańców. Nie pozwól jednak, by miejsce to stało się przestrzenią na składowanie niepotrzebnych artykułów, przestrzenią bałaganu i chaosu. Dlatego zastosuj na swoim regale to, co wszyscy kochamy – kosze i pudełka. Są one niezwykle dekoracyjne, a także oferują dużo miejsca do przechowywania wszelkiego rodzaju drobnych przedmiotów i przedmiotów. Idealna mieszanka, której nie powinno zabraknąć na żadnej półce!

Dekorowanie regału: nakazy i zakazy

Oto kilka rzeczy do rozważenia przy dekorowaniu półki na książki. Nasze nakazy i zakazy w skrócie:
tak:

  • Jeśli chodzi o układ książek, liczy się tylko jedno: ciągłość. Więc jeśli chcesz posortować swoje bestsellery według koloru: zrób to!
  • Podczas dekorowania regału ważne są nie tylko powieści czy ilustrowane książki: dzięki innym akcesoriom, takim jak wazony lub lampiony, możesz urozmaicić, a także stworzyć ładną atrakcję w salonie.
  • Przechowywanie dozwolone! Dzięki ozdobnym koszom lub pudełkom dodatkowe opcje przechowywania przenoszą się na półkę. Świece i inne drobiazgi znajdują więc dekoracyjne miejsce.
  • Tak jak w sporcie czy w pracy – tak samo jest z dekorowaniem: Liczy się pomysł na grupę! Aby stworzyć porządek w dekoracji, ułóż w (nieparzyste!) grupy. Trzy podgrzewacze, pięć wazonów itp.
  • Nie!
  • Nie przeciążaj swojej półki. Lepiej postawić na drugą półkę zamiast zapełniać jedną.
  • Mniej znaczy więcej – dotyczy to również dekoracji regału! Zbyt wiele książek, akcesoriów dekoracyjnych i innych odpylaczy wygląda chaotycznie.
  • Nie każdy wazon czy pamiątka z wakacji musi być zachowana. Zastanów się, jakie akcesoria warto pokazać.
Dodaj komentarz
You May Also Like

Jak zyskać osobowość i ciepło we wszystkich pomieszczeniach?

Jak naprawdę wywołuje się ciepłe uczucia za pomocą aranżacji wnętrz? Oto najlepsze…

Całkowita kontrola ogrzewania dzięki automatyce domowej.

Inteligentne systemy obsługujące Twoje ogrzewanie przynoszą wiele korzyści, począwszy od oszczędności energii…

Dlaczego warto inwestować w panele fotowoltaiczne?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zainwestować w panele słoneczne. Po pierwsze,…