Inteligentne systemy obsługujące Twoje ogrzewanie przynoszą wiele korzyści, począwszy od oszczędności energii dzięki monitoringowi, który możemy prowadzić i uczeniu się naszych nawyków. Są one również interesujące z punktu widzenia bezpieczeństwa i komfortu sterowania.

TERMOSTATY, KTÓRE OSZCZĘDZAJĄ ENERGIĘ I UCZĄ SIĘ OD CIEBIE.

Obecnie jest jedno urządzenie, które wybija się ponad resztę i jest to urządzenie zaprojektowane przez Google. Jest to inteligentny termostat Nest, który nie tylko jest pięknie zaprojektowany, aby umieścić go w dowolnym miejscu w domu, ale jest również wyposażony w inteligentne funkcje.
Potrafią one wykryć, czy użytkownik wyszedł z domu, odpowiednio obniżyć temperaturę i w ten sposób oszczędzić energię. Potrafią uczyć się na podstawie naszych przyzwyczajeń, dostosowując się do naszych potrzeb w najbardziej efektywny sposób.
Nest informuje Cię, ile energii zużywasz każdego dnia, a także przedstawia miesięczny raport, który pozwoli Ci dowiedzieć się, kiedy zużywasz najwięcej energii. Nie zapominajmy, że istnieją również alternatywy od innych marek, z pełną integracją z Google.

OPTYMALNA KONTROLA TEMPERATURY.

Nie ma wygodniejszego sposobu zamawiania rzeczy niż za pomocą poleceń głosowych – to nowa generacja inteligentnych urządzeń domowych. Głos oznacza również telefon, tablet lub inteligentny głośnik, a wszystko to bez opuszczania kanapy.
Z telefonu będziemy mieli panel kontrolny, aby wiedzieć, gdziekolwiek jesteśmy, jaki jest stan systemu. Zawsze istnieje możliwość zdalnego wyłączenia lub zmiany ustawień. Masz termostat na ścianie i w kieszeni.
Możesz kochać swój system grzewczy, ale nie ma on żadnej łączności ani inteligencji. Możemy skorzystać z inteligentnych wtyczek, dzięki którym możemy zaprogramować godziny użytkowania lub zdalnie je wyłączyć. Potrafią też włączyć się w sieć automatyki domowej, dzięki czemu możemy nimi sterować za pomocą Asystenta Google.

TWORZENIE STREF OGRZEWANIA.

Ogrzewanie w inteligentnym domu musi mieć możliwość podziału na strefy, co pozwoli nam na identyfikację różnych miejsc w tym samym domu. Dzięki temu możemy dostosować warunki panujące w pomieszczeniu, w którym się znajdujemy, zmniejszając zużycie energii tam, gdzie nikogo nie ma. W tym celu ważne jest, aby grzejniki mogły być sterowane niezależnie, albo poprzez zintegrowanie technologii łączności, albo poprzez zastosowanie inteligentnych zaworów.
Bardzo ważna jest również umiejętność tworzenia scen. Mówimy o profilach, które uwzględniają wykonywaną czynność, połączoną z innymi elementami systemu automatyki domowej, takimi jak oświetlenie.

ODKRYJ MOŻLIWOŚCI PODŁĄCZONEJ POMPY CIEPŁA.

W miejscach, gdzie nie jest zbyt zimno, interesująca jest opcja zastosowania klimatyzatora z pompą ciepła. Są one w stanie dość skutecznie ogrzewać pomieszczenia. Istnieją modele, które posiadają łączność WiFi, dzięki czemu mogą być częścią naszego inteligentnego domu.

Dodaj komentarz
You May Also Like

Dekorowanie regału: najlepsze wskazówki.

Z tego artykułu dowiesz się, jak prostą półkę na książki można zmienić…

Jak zyskać osobowość i ciepło we wszystkich pomieszczeniach?

Jak naprawdę wywołuje się ciepłe uczucia za pomocą aranżacji wnętrz? Oto najlepsze…

Dlaczego warto inwestować w panele fotowoltaiczne?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zainwestować w panele słoneczne. Po pierwsze,…